Upínač CZMK 1,0-10,0mm s morse kuželovou upínací stopkou Mk2 Upínač CZMK 1,0-10,0mm s morse kuželovou upínací stopkou Mk2

Kód: CZMK2/10
Značka: 4Czech
€587 / ks €489,20 bez DPH
3-5 prac. dní
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Upínač CZMK možno použiť nielen na upínanie špirálových vrtákov s valcovou stopkou, ale takisto aj ostatných nástrojov s valcovou stopkou, ako sú strediace a stupňovité vrtáky, výhrubníky, záhlbníky a vrtáky do dreva. Vďaka originálnej konštrukcii s upínacou klieštinou vloženou priamo do dutiny Morse kužeľa, má upínač CZMK veľmi malé rozmery, čo umožňuje jeho použitie aj tam, kde mohli byť doteraz používané iba vrtáky s Morse kužeľovou stopkou.

Výhody upínača CZMK proti vrtákom s Morse kužeľovou stopkou:
- veľmi vysoká variabilita použitia upínače, lebo pomocou upínača CZMK si môžete zostaviť vrták s Morse kužeľovou stopkou podľa vlastných požiadaviek - sortiment špirálových vrtákov s valcovou stopkou je neporovnateľne väčšia ako vrtákov s Morse kužeľovou stopkou. Môžete si tak zostaviť vrtáky s Morse kužeľovou stopkou nielen rôznych priemerov, dĺžok, geometriou špice, profilov špirály vrátane zmysle stúpania (pravotočivej, ľavotočivé) a materiálu z ktorého sú vyrobené, ale aj v rôznych povrchových úprav povlakovaním.
- nízka cena takto zostavených špirálových vrtákov s upínacou Morse kužeľovou stopkou - pomocou upínače CZMK a z vrtákov s valcovou stopkou, ktoré už vlastníte, si môžete počas chvíle zostaviť plnohodnotný vrták s Morse upínacou kužeľovou stopkou.
- niekoľkonásobne nižšie náklady pri zničení alebo vyradení vrtáku z dôvodu ukončenia jeho životnosti a jeho následné reprodukciu, pretože upínač CZMK zostáva a vymeníte len vrták s valcovou stopkou, ktorý je niekoľkonásobne lacnejšie v porovnaní so špirálovým vrtákom rovnakého priemeru s Morse kužeľovou stopkou.

Podstatne vyššiu presnosť a tuhosť upnutia nástroja pri dosiahnutí veľké upínacie sily po celom obvode valcovej stopky vrtáka.

Veľmi malé rozmery upínača CZMK umožňujú jeho použitie aj tam, kde je veľmi obmedzený priestor pre obrábanie.

Možnosť použitia vrtákov CZ002 a CZ004 aj tam, kde boli doteraz používané iba vrtáky s Morse upínacou kužeľovou stopkou so štandardnou geometriou.

Možnosť voľby veľkosti Morse kužeľa pre jednotlivé priemery vrtákov podľa vlastných technologických požiadaviek a strojného vybavenia a tým upínanie aj vrtákov malých priemerov priamo do dutiny vretena bez použitia redukčných puzdier.

Možnosť nastavenia opakovane rovnakej dĺžky vrtáka aj po jeho prebrúsení, vrátane možnosti jeho pred-nastavenie a tým skrátenie nastavovacích časov.

Dodatočné parametre

Kategória: NÁRADIE
Hmotnosť: 5 kg
Výrobca: 4Czech

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Najdete nás i na MALL.SK Stc-Mt.sk nájdete na GLAMI.sk